THERMALIS AQUA DI ABANO

THERMALIS SPRAY HIPERTELMANY
SPRAY HIPERTERMALNY DO NOSA (AQUA DI ABANO)

Producent: 

Opakowanie: 200 ml

 

Kod produktu: 306

 

Woda hipertermalna wysoko zmineralizowana z obszaru termalnego Wzgórz Euganejskich. Bogata m.in. w sód chlor, brom, jod i wiele innych mineralnych elementów, które mają zasadnicze znaczenie w procesach biochemicznych. Jest pozyskiwana z jednych z najgłębszych studni geotermalnych basenu euganejskiego. Jej osmotyczne działanie przywraca fizjologiczny stan błony śluzowej.

Higiena (oczyszczanie) nosa za pomocą Wody Hipertermalnej Thermalis  daje wiele korzystnych efektów:

  • usuwanie zaschniętego śluzu i innych zanieczyszczeń, które mogą występować w jamie nosowej,
  • złuszczanie i nawilżanie błony śluzowej, przywracając drożność i wentylację zatok,
  • normalizacja stanu śluzowo - rzęskowy  (reguluje pobudzenie rzęskowe i optymalizuje transport śluzu z zatok do nosogardziel).
  • mechaniczne usuwanie alergenów.

 

Stosowanie wody hipertermalnej jest polecane dla osób uprawiających sport (wyczynowo i rekreacyjnie) gdzie istotną rolę odgrywa pełna sprawność i drożność układu oddechowego. Wskazana jest także do płukania jamy nosowej palaczy oraz osób, które pracują w kontakcie z pyłem i zanieczyszczeniami.

Woda ma charakter izotoniczny ( zawiera m.in. chlorek sodu ).

Produkt nie został poddany żadnej obróbce chemicznej. Nie ma działania farmakologicznego ani metabolicznego. Nie zawiera konserwantów. Testowany dermatologicznie.

Nie zawiera aerozolu gazowego.

 

STOSOWANIE:
Należy trzymać w pozycji pionowej zarówno głowę jak i opakowanie produktu. Włożyć dyszę do nozdrza i nacisnąć zawór w trakcie wciągania powietrza. Czynność powtórzyć w drugim nozdrzu. Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu z dala od silnych źródeł ciepła i słońca. Po użyciu szczelnie zamknąć. Nie używać w przypadku uczulenia na jakikolwiek składnik będący w składzie produktu. Chronić przed dziećmi. Nie używać po przekroczeniu terminu przydatności.

WYRÓB MEDYCZNY:  CE 789393/R