THERMALIS THALASSO THERMALIS SALT

THERMALIS THALASSO THERMALIS SALT
MORSKA SÓL TERMALNA

Producent: 

Opakowanie: 400 m
( 10saszetek x 40 ml )

 

Kod produktu: 401

 

THALASSO THERMALIS SALT to specjalny produkt funkcjonalny (kosmetyczny) oparty na wodzie hipertermalnej z obszaru termalnego Wzgórz Euganejskich (Włochy).

Sole Thermalis są mieszanką wody hipertermalnej, minerałów i soli morskiej wydobywanej ze starożytnych złóż. Mieszanka składników zawartych w produkcie działa synergistycznie z innymi minerałami zawartymi w naszym organizmie i stanowi także naturalne uzupełnienie terapii błotem.

Saturacja wody pozwala na uzyskanie półpłynnego produktu łatwego do użycia i do dozowania „secundum arte „ (zgodnie ze standardowymi procedurami).

Produkt nie zawiera konserwantów. Nie został poddany żadnej obróbce chemicznej. Nie ma działania farmakologicznego ani metabolicznego. Jest naturalny i fizjologiczny.

Składniki aktywne:

Woda Hipertermalna (definiowana jako Hiper- sól-brom –jod) jest bogata w pierwiastki makro bioorganiczne, takie jak sód, magnez, potas, wapń, lit, brom i pierwiastki śladowe, takie jak cynk, jod, selen, mangan, miedź, kobalt, nikiel.

Sól termalna – utrzymuje wysoką jakość wody hipertermalnej.

Sól morska – wg Laboratorium Analiz Chemicznych w Nantes (Francja) zawiera co najmniej 70 z 84 substancji obecnych w wodzie morskiej. Oprócz chlorku sodu w soli morskiej występują minerały i pierwiastki śladowe, bardzo cenne dla zdrowia. Działając synergicznie są często ważniejsze niż witaminy w zapobieganiu chorobom.

Nie zawiera aerozolu gazowego.

Opakowanie: 10 saszetek po 40 ml

Sposób działania: ciało postrzega kąpiel solną jako reaktywator przepływu, stymulując mechanizmy samoregulacji organizmu. Podczas kontaktu z roztworem soli toksyny są usuwane z organizmu przez osmozę a skóra uzupełnia niedobór minerałów i reguluje poziom swojego nawilżenia.

Wskazania (m.in.) :

- choroby pourazowe narządów ruchu

- zwyrodnienia stawów i kręgosłupa

- choroby dróg oddechowych

- choroby skóry

- cellulit

Sposób użycia:

- okład miejscowy – rozpuścić 1 saszetkę w ok. 5 l ciepłej wody , namoczyć ręcznik w roztworze i umieścić w miejscu aplikacji. Pozostawić kompres przez  15 min a następnie spłukać skórę.

- kąpiel całego ciała – rozpuścić 5 saszetek w wannie z ciepłą wodą i zanurzyć ciało w kąpieli przez ok. 15-20 min.