THERMALIS BIOFANGA

THERMALIS THERMALIS BIOFANGO
BŁOTO HIPERTERMALNE

Producent: 

Opakowanie: 400 ml - 500g

 

Kod produktu: 301

 

THERMALIS – HIPERTERMALNE BIOBŁOTO

Tradycyjna terapia błotna jest wskazana w zabiegach patologii zwyrodnieniowych układu mięśniowo-szkieletowego (artroza, dyskopatia) oraz w przewlekłych postaciach reumatycznych mających charakter zapalny.  Dzięki działaniu osmotycznemu błoto w naturalny sposób przyczynia się do łagodzenia stanów bolesnych i zapalnych, wspomaga działanie regeneracyjne poprzez pobudzenie przepływu krwi, co ma korzystny wpływ na tkanki.

Błota termalne (należy pamiętać, że glinki te są w stanie powoli oddawać ciepło, nie powodując dyskomfortu termicznego), wywierają swoje działanie lecznicze poprzez bodźce kaloryczne i miejscowe rozszerzenie naczyń krwionośnych, naprężenia mechaniczne, funkcje fizykochemiczne ich składników.

ORYGINALNOŚĆ  I  NIEPOWTARZALNOŚĆ PRODUKTU

Na bazie tych właściwości Thermalis stworzył hipertermalne  Bio-błoto charakteryzujące się unikalną strukturą jakościową i ilościową – owoc badań naukowych - mającą na celu maksymalizację jego skuteczności. Składa się ono ze starannie wybranej selekcji iłów blaszkowatych z hipertermalnej wody z basenu termalnego Wzgórz Euganejskich, wydobywanej z jednego z najgłębszych istniejących odwiertów geotermalnych na tym terenie , wzbogaconej ekstraktem z alg. Hipertermalne błoto służy jako efektywny dodatek w wielu zabiegach z zakresu fizjoterapii.

W zależności od indywidualnych potrzeb może być stosowane na zimno lub na gorąco. Jest skuteczne w wielu różnych zastosowaniach. Również opakowanie zostało zaprojektowane tak , aby można było  samodzielnie dokonywać zabiegów.

Produkt testowany dermatologicznie, wykonany z naturalnych składników mineralnych (nie jest rekomendowany osobom uczulonym na nikiel).

WYRÓB MEDYCZNY CE 770228/R na bazie hipertermalnej wody słono-bromowo-jodowej z obszaru termalnego włoskich Wzgórz Euganejskich . Data wydania : REV 21/10/2015

SPOSÓB UŻYCIA DLA OBU RODZAJÓW APLIKACJI (na zimno i na gorąco).

Otworzyć opakowanie i wycisnąć błoto ( warstwę ok.1 cm ) bezpośrednio na leczony obszar, unikając kontaktu produktu z metalowymi przedmiotami. Pozostawić na ok. 40 min. Następnie spłukać.

Wskazania do stosowania produktu na zimno:

Hipotermia terapeutyczna jest wskazana przy problemach ze stawami, mięśniami, obrzękami i krwiakami. Polecana jest w leczeniu bezpośrednich i pośrednich kontuzji sportowych (Protokół R.I.C.E).

Sposób użycia: włożyć torebkę z błotem do lodówki i przechowywać do momentu osiągnięcia  przez produkt temp. ok. 5-10oC. W celu maksymalizacji efektu można również zastosować sól termalną (zgodnie z instrukcją stosowania dla tego produktu). Producent rekomenduje zastosowanie co najmniej 10 aplikacji : 1 raz dziennie przez kolejne 5 dni a pozostałe 5 co drugi dzień.

Wskazania do stosowania produktu na ciepło:

Stosowanie produktu medycznego na gorąco jest przede wszystkim wskazane jako uzupełnienie leczenia schorzeń reumatycznych ( szczególnie w zapobieganiu nawrotom choroby ), bolesnych schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego.

Sposób użycia: zanurzyć torebkę w gorącej wodzie i podgrzewać do osiągnięcia temp. ok. 39-40oC. Można również wycisnąć żądana ilość błota do naczynie ceramicznego i podgrzać w kuchence mikrofalowej. By uniknąć oparzenia nie należy przekraczać zaleconej temperatury.  Po nałożeniu warstwy błota (jak wskazano  powyżej) należy zaizolować leczony obszar nieprzepuszczalną folią i przykryć wełnianą ściereczką lub podkładką grzewczą w celu utrzymania stałej temperatury. Producent rekomenduje zastosowanie co najmniej 10 aplikacji: 1 raz dziennie przez kolejne 5 dni a pozostałe 5 co drugi dzień.

Ostrzeżenia: przechowywać w suchym i chłodnym miejscu z dala od źródeł ciepła i słońca. Chronić przed dziećmi. Nie stosować na uszkodzoną skórę i otwarte rany. Produkt wyłącznie do użytku zewnętrznego. Unikać kontaktu z oczami i ustami. W przypadku kontaktu dokładnie spłukać wodą. Nie stosować w przypadku uczulenia na jakikolwiek składnik. Zaprzestać stosowania w przypadku wystąpienia podrażnień. Data ważności odnosi się do prawidłowo przechowywanego i użytkowanego produktu.  Producent nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia i niepożądane zjawiska , które mogą wystąpić w wyniku nieprawidłowego stosowania ( przechowywania ) produktu. Nie stosować po przekroczonym terminie przydatności. Po otwarciu przechowywać produkt w lodówce i zużyć w ciągu 10 dni. Nie zawiera konserwantów. Produkt nie został poddany żadnej obróbce chemicznej.

ZAWARTOŚĆ:  400 ml ( 500 g ) – torebka wielokrotnego użytku.