ULTIMATE PERFORMANCE GYM BALL UP3032

ULTIMATE PERFORMANCE
GYM BALL

  PIŁKA REHABILITACYJNA DO ĆWICZEŃ

Producent: 

 

Cena: 129,00 zł brutto

Kod produktu: UP3032

 

Piłka do ćwiczeń wykorzystywana jest zarówno w treningu sportowców jak i do celów rehabilitacyjnych. Może być stosowana przez każdego, bez względu na wiek czy formę fizyczną.

Niesamowitą skuteczność ćwiczeń z piłką uzyskuje się dzięki niestabilnej bazie, która podczas ćwiczeń konkretnych mięśni dodatkowo aktywizuje mięśnie posturalne (brzuch, plecy, boki, pośladki), aby utrzymać ciało i piłkę w pożądanej pozycji. W praktyce oznacza to, że podczas normalnego treningu nie tylko ćwiczysz konkretne mięśnie, ale również poprawiasz swoją równowagę oraz pracujesz nad lepszą postawą i zapobiegasz problemom z kręgosłupem. Wykorzystanie piłki w treningu daje dodatkowe wyzwania ciału, pozwala zwiększyć zakresy ruchu i jednocześnie zapobiega nadwerężaniu stawów. Ćwiczenia z piłką poprawiają propriorecepcję, czyli umiejętność czucia ciała w przestrzeni.

Piłkę stosuję się w treningu ogólnorozwojowym, szczególnie świetnie nadaje się do wzmacniania mięśni grzbietu, zwiększania ruchomości w stawach oraz korekcji wad postawy.

Piłki wykonane są z wysokiej jakości gumy, a jej specjalna struktura powoduje, że ciało nie ślizga się po jej powierzchni.

Przeznaczona dla osób do 123 kg.

 Piłkę należy dopasować do wzrostu osoby ćwiczącej:

  • (S) średnica piłki 55 cm - wzrost 150 - 164 cm
  • (M) średnica piłki 65 cm - wzrost 165 - 182 cm
  • (L) średnica piłki 75 cm - wzrost 182 cm i powyżej

 

POWRÓT