ETHICSPORT RECUPERO

 
 

ETHICSPORT
RECUPERO

Producent: 

Opakowanie: 330 g
( 20 saszetek x 16,5 g )

 

Kod produktu: ES027

 

RECUPERO® to produkt dla sportowców przeznaczony do regeneracji organizmu po bardzo intensywnym i wyczerpującym wysiłku fizycznym (zawodach), w celu uzupełnienia niezbędnych minerałów i witamin, zawierający aminokwasy, BCAA i węglowodany potrzebne do prawidłowej syntezy białek, "odbudowy" mięśni oraz efektywnego odzyskiwania kondycji fizycznej.

RECUPERO® działa poprzez wspomaganie  regeneracji układu transportu energii (ADP-ATP), dostarcza składniki odżywcze potrzebne do ułatwienia adaptacji mięśni (anabolizm). Zawarta w produkcie kreatyna pomaga przyspieszyć proces regeneracji we wszystkich dyscyplinach sportu, szczególnie tych o wysokich wymaganiach anaerobowych lub wymagających częstych powtórzeń bardzo intensywnych wysiłków. Wchłanianie kreatyny jest wzmocnione przez obecność węglowodanów i czynników metabolicznych w formule produktu.

 

RECUPERO® dostarcza organizmowi witaminy i minerały ważne dla efektywnego funkcjonowania procesów metabolicznych produkcji energii i skurczu mięśni, co sprzyja szybszemu procesowi ich regeneracji. Zawiera piroglutaminian aminokwasu  argininy, który jest niezbędny do licznych procesów metabolicznych. Arginina jest  ważnym prekursorem endogennej produkcji kreatyny i pomaga w wydalaniu szkodliwych związków azotowych z organizmu. Wolne aminokwasy pomagają w fizjologicznym procesie anabolizmu mięśni. Dostępność tych aminokwasów jest szczególnie ważna po średnio i długotrwałym wysiłku fizycznym, co może prowadzić do katabolizmu mięśni z powodu użycia aminokwasów jako źródła "paliwa", gdy brakuje źródeł węglowodanów.

Produkt dostarcza organizmowi żelazo, witaminę B12, kwas foliowy i witaminą C, zapewniając w ten sposób bardziej efektywne wykorzystanie żelaza które zaangażowane jest w produkcję energii komórkowej. Niedobór żelaza jest częstym objawem u sportowców wytrzymałościowych, szczególnie u kobiet. BCAA korzystnie wpływa na "zdolność wysiłkową" sportowców.

RECUPERO® zawiera również α-ketoglutaran ornityny, który w połączeniu z aminokwasami: lizyną, argininą i aminokwasami rozgałęzionymi sprzyja fizjologicznym procesom anabolizmu mięśni. Regularne spożywanie RECUPERO® w okresie po wysiłku poprawia ogólne samopoczucie i ułatwia szybszą regenerację komórkowych składników odżywczych, a w konsekwencji poprawia wydajność podczas kolejnych zmagań sportowych. Recupero pakowany jest w saszetki w celu utrzymania maksymalnej higieny każdej porcji. Produkt nie zawiera glutenu.

Wskazania: RECUPERO® został naukowo opracowany, aby zmaksymalizować proces regeneracji w okresie po treningu i po zakończeniu zawodów. Nadaje się do wszystkich sportów, zarówno aerobowych, jak i beztlenowych. Zmniejsza działanie fazy katabolicznej, jednocześnie usprawniając procesy anaboliczne, zapewniając ergogenny wzrost i siłę mięśni. RECUPERO® ułatwia również szybką regenerację energii komórkowej i zapasów składników odżywczych, a także ułatwia usuwanie meatabolitów wysiłkowych, dwa ważne procesy w okresie regeneracji..

Stosowanie: Zalecane spożycie  produktu to co najmniej 15-30 minut po wysiłku. 1 saszetka (w 250-300 ml) po średnio długim treningu,  2 saszetki (w 400-500 ml wody) po intensywnym, długotrwałym wysiłku fizycznym (zawodach).

Skład: maltodekstryny, sacharoza, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, dekstroza, fruktoza, cytrynian potasu, węglan wapnia, L-leucyna, L-alanina, tlenek magnezu, aromat, chlorek sodu, cytrynian sodu, monohydrat kreatyny, chlorowodorek L-lizyny, glicyna, tauryna, L-glutamina, kwas glutaminowy, kwas L-askorbinowy (witamina C), dwuwinian choliny, barwnik: wyciąg z papryki, substancja słodząca: acesulfam K, alfa-ketoglutaranat cytrynian cynku, emulgator: estry kwasu tłuszczowego z sacharozą, niacyna (witamina PP), substancja powlekająca: hydroksypropylometyloceluloza, D-pantotenian wapnia (kwas pantotenowy), chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6), chlorowodorek tiaminy (witamina B1), ryboflawina (witamina B2), cyjanokobalamina (witamina B12), monoglutaminowy kwas pteroilowy (kwas foliowy), D-biotyna, (witamina H).

RWS: Referencyjna Wartość Spożycia dla osoby dorosłej zgodnie z rozporządzeniem  NR 1169/2011

Ostrzeżenie: suplementy diety nie mogą zastąpić zrównoważonej diety i zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Przechowywać z dala od dzieci, w suchym i chłodnym miejscu.

 

 

POWRÓT