ULTIMATE PERFORMANCE

PIŁKA DO ĆWICZEŃ

 

Piłka do ćwiczeń wykorzystywana jest zarówno w treningu sportowców jak i do celów rehabilitacyjnych. Może być stosowana przez każdego, bez względu na wiek czy formę fizyczną.

Niesamowitą skuteczność ćwiczeń z piłką uzyskuje się dzięki niestabilnej bazie, która podczas ćwiczeń konkretnych mięśni dodatkowo aktywizuje mięśnie posturalne (brzuch, plecy, boki, pośladki), aby utrzymać ciało i piłkę w pożądanej pozycji. W praktyce oznacza to, że podczas normalnego treningu nie tylko ćwiczysz konkretne mięśnie, ale również poprawiasz swoją równowagę oraz pracujesz nad lepszą postawą i zapobiegasz problemom z kręgosłupem. Wykorzystanie piłki w treningu daje dodatkowe wyzwania ciału, pozwala zwiększyć zakresy ruchu i jednocześnie zapobiega nadwyrężaniu stawów. Ćwiczenia z piłką poprawiają propriorecepcję, czyli umiejętność czucia ciała w przestrzeni.                                                                                                          

Piłkę stosuję się w treningu ogólnorozwojowym, szczególnie świetnie nadaje się do wzmacniania mięśni grzbietu, zwiększania ruchomości w stawach oraz korekcji wad postawy.

Piłki wykonane są z wysokiej jakości gumy, a jej specjalna struktura powoduje, że ciało nie ślizga sie po jej powierzchni.

Przeznaczona dla osób do 123 kg.

 

Piłkę należy dopasować do wzrostu osoby ćwiczącej:

- średnica piłki 55 cm - wzrost 150 - 164 cm

- średnica piłki 65 cm - wzrost 165 - 182 cm

- średnica piłki 75 cm - wzrost 182 cm i powyżej 

 

UP3032S   - śr. 55 cm  - cena brutto:   86,00 zł  

UP3032M  - śr. 65 cm  - cena brutto:   96,00 zł  
UP3032L   - śr. 75 cm  - cena brutto: 106,00 zł  

 

 

                                            Ultimate Performance Medical